İmame nedir?

İmame tesbihin en ucunda bulunan bir parçadır. İmame genelde uzun bir yapıdır. 33 tanenin ortasında bulunur ve genellikle tesbih etmek bu bölümden başlar.

İmame Çeşitleri Nelerdir.

İmame çeşitleri genellikle imame’nin yapıldığı malzeme üzerinden isimlendirilmektedir. Bir çok imame tesbihin yapı taşından yapılmaktadır. Yani kuka tesbihlerin imamesi kuka ile yapılırken kehribar tesbihlerin imameleri kehribar malzemeden yapılabilmektedir.

Ayrıca bir çok tesbih’de imame metal malzemeler üzerinden yapılabilmektedir. İnan Tesbih’de en çok kullanılan metal malzeme ise gümüştür. Gümüş imame kullanılmış bir çok tesbih modeline web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

İmame Fiyatları

İmame fiyatlarını etkileyen bir çok unsur bulunmaktadır. İmame fiyatlarını etkileyen en önemli nedenlerden biri imame malzemesidir. Gümüş altın gibi değerli madenler imame fiyatını etkilemektedir.

Ayrıca imame işlemeleri de imame fiyatlarını etkilemektedir. Tesbih ustalarının imzalarınıı taşıyan özel tasarım imameler kendilerine özel fiyatlara sahiptir. Koleksiyonluk tesbih modellerimizi inceleyebilirsiniz.